Dřevěné podlahy

Co to jsou dřevěné podlahy a kde se dají realizovat... ...snad nemusíme ani říkat :-)

Dřevěné podlahy patří k nejkvalitnějším materiálům, které můžete na podlahu použít. Užívají jako podlahové krytiny odjakživa, jsou ušlechtilé vzhledem i vlastnostmi, příjemné na pohled i na dotek, zcela přírodní, vyráběné ekologicky a jejich případná likvidace po mnoha letech užívání nezatěžuje přírodu. Jsou odolné, vydrží po generace, vynikají svým unikátním vzhledem a můžeme zmínit i další vlastnosti, jako jsou například tepelná a zvuková izolace nebo absence elektrostatického náboje. Zároveň je lze v případě potřeby renovovat. Toto vše z nich dělá ideální podlahovou krytinu pro rodinné domy i komerční prostory. Aby podlaha sloužila po dlouhá léta tak, jak si představujeme, je potřeba dodržovat určité zásady kvality - montáží počínaje, údržbou konče.

Níže uvádíme rozdělení těchto podlah.

Třívrstvá dřevěná podlaha se nepříliš překvapivě skládá ze tří vrstev. Díky několikavrstvé konstrukci je tato podlaha vhodná pro podlahové vytápění. Je výrazně stabilnější než masivní dřevěná podlaha. První, nášlapná vrstva je z ušlechtilého dřeva, druhá, střední vrstva zajišťuje stabilitu vrchní nášlapné vrstvy, třetí vrstva je protitahová a zajišťuje stabilitu celé lamely. 

Masivní podlaha se skládá z jednotlivých prken, které jsou vyrobené z celistvého kusu dřeva, což zajišťuje jednak dlouhotrvající přírodní vzhled podlahy, jednak vynikne unikátní kresba dřeva a suky. Představuje nejrobustnější podlahovou krytinu. Masiv lze použít také na podlahové vytápění, ale je zde vyšší riziko tvarové nestability.  

Jaká je přibližná cena realizace dřevěné podlahy?

V případě realizace dřevěné podlahy naší firmou na klíč se cena pohybuje přibližně mezi 2000-5000,- Kč/m2. Pokud byste chtěli dřevěnou podlahu realizovat svépomocí, materiál na pokládku Vám samozřejmě rádi prodáme, pro konkrétní kalkulaci ceny nás neváhejte kontaktujte.

Zaujala vás naše nabídka? Máte nějaké další dotazy?