Dekorační stěrky a nátěry na stěnu

Co jsou dekorační stěrky a nátěry na stěnu

V naší firmě používáme vysoce kvalitní italské designové omítky, stěrky a barvy značky San Marco. Jedná se v podstatě o akrylátové, vápenné a epoxidové směsi s různými přísadami s motivy "skvrnité" fasády, imitace betonu, kamenů, drahých kovů, dřeva a podobně. Obecné rozdělení může být na stěrky dekorační odolné (s obsahem křemene a pryskyřice), které jsou odolné proti vlhkosti, bezespárové a pevné, snesou údržbu například ve sprše či sauně a je možné je aplikovat i na původní kachlový nerovný obklad se spárami, či na stěrky dekorační luxusní (imitující mramor, drahé kovy, vzácné dřevo apod). Co se týče složení směsi na stěrku, můžeme jmenovat například benátský štuk (imitace mramoru), travertino (imitace kamenných povrchů), marmorino (efekt reliéfního i hladkého kamene) a pohledový beton (imitace litého pohledového betonu).

Možnosti výběru vzhledu jsou nepřeberné. Existují tisíce barevných variant včetně perletě, kovových efektů, imitací mramoru, betonu, dřeva, vzácných kovů, do materiálu je možno přimíchat kamínky, v konečné fázi dílo lakovat... Neméně podstatný je i výběr techniky za účelem dosažení hladkého či strukturovaného povrchu, matného či lesklého efektu.

Stěrky jsou v závislosti na volbě druhu omyvatelné, voděvzdorné, otěruvzdorné, dle požadavků zákazníka i bezespárové, bez nutnosti údržby, stálobarevné, zdravotně nezávadné, velmi rychle aplikovatelné.

Jako jedinou nevýhodu lze uvést problematičnost oprav. V případě mechanického poškození stěrky bývá nátěr většinou neopravitelný a je nutné zrenovovat kompletně celou plochu. Leč jednou z možností je zkonzultovat zvýšené riziko mechanického poškození ještě před samotnou realizací, můžeme použít techniku, která umožní v budoucnosti případné opravy jen malých částí plochy.

Kde se dají dekorační stěrky použít?

Může se jednat o aplikaci zcela nové stěrky, nebo o opravy a renovace stávajících fasád a interiérových omítek. Dekorační stěrky bývají realizovány krom rodinných domů i v restauracích, bazénech, saunách, kuchyních, a to na stropech, zdech, podlahách, nábytku, policích, kuchyňských systémech, dveřích a podobně.

Jaká je přibližná cena realizace dekorační stěrky?

V případě realizace dekorační stěrky naší firmou na klíč se cena pohybuje přibližně mezi 600-3000,- Kč/m2. Pro konkrétní kalkulaci ceny nás neváhejte kontaktovat.

Zaujala vás naše nabídka? Máte nějaké další dotazy?