SLUŽBY

Naše firma nabízí realizaci kamenných koberců Mainstone® v interiérech a exteriérech za použití kvalitních kamenných oblázků (mramorových, říčních a jiných různých frakcí) a certifikovaných epoxidových a polyuretanových pojiv (neobsahující nonylfenol), zároveň tento materiál prodáváme. Jsme přímí dovozci kameniva, v důsledku čehož Vám můžeme nabídnout výhodnou cenu. Sídlíme v Královéhradeckém kraji, ale naše obchodní aktivity realizujeme po celé ČR.

Kamenný koberec Mainstone®

Nabízíme kamenné koberce z říčních oblázků či italského mramoru, k dispozici je více frakcí. Můžete si u nás zakoupit realizaci na klíč, kdy Vám kamenný koberec Mainstone® přijedeme odborně položit na místo, či si u nás pouze zakoupit materiál na kamenný koberec jako set (oblázky + certifikované speciální pryskyřice).

Základní informace k realizaci

Aplikace kamenných koberců Mainstone® v interiéru a exteriéru se liší, neboť je nutno řešit vodopropustnost (exteriér) či voděodolnost (interiér). Krom jiných výhod se u tohoto povrchu v exteriéru oceňuje to, že se na něm netvoří kaluže a je mrazuvzdorný. V interiéru je velmi příjemné, že je beze spár, neklouže a je odolný vůči oděru. Lehce se udržuje (stačí vyluxovat či vytřít). Povrch je díky aplikaci pryskyřice lesklý a velmi pevný, dokonce pevnější a trvanlivější, než beton či zámková dlažba. Není problém zkombinovat kamenné koberce a podlahové topení.

Samotný kamenný koberec pro venkovní použití neřeší hydroizolaci například na  balkónech , terasách, lodžiích. Tento problém lze vyřešit použitím hydroizolace, která se aplikuje před pokládkou kamenného koberce. 

 

Spotřeba

Spotřeba produktu závisí na tloušťce oblázkové vrstvy a vybraném typu aplikace (vnitřní, venkovní použití). Doporučená minimální vrstva při aplikaci kamenného koberce je 1,4 cm. Pro pojizdné plochy doporučujeme navýšit vrstu na 2cm. 

Míchání

Nejdříve se provede důkladné promíchání pryskyřice a tvrdidla vhodným míchadlem po dobu 2-3 minut. Takto vzniklá směs pryskyřice a tvrdidla se důkladně míchá s kamenivem vhodným způsobem (betonářská míchačka, ruční nářadí) po dobu zhruba 5 minut.

Postup aplikace 

Po rozprostření materiálu po ploše se provede srovnání stavebními hladítky, při větších plochách se materiál stáhne rovnou latí. Větší plochy se dilatují stejným způsobem jako betonové plochy.

Doba zpracovatelnosti

Celkem 50 minut při 23°C. Samotná směs pryskyřice složka A + B je zpracovatelná zhruba do 20 minut při 23°C. Při teplotách nad 23°C dochází ke zkrácení doby zpracovatelnosti. Zpracovávejte najednou pouze takové množství směsi, které jste schopni aplikovat během výše uvedené doby.

Použité nářadí a čištění

Nářadí, míchačku a všechny pracovní pomůcky okamžitě po použití očistit ředidly na bázi směsi xylenu a butanolu nebo acetonu, například S 6003, 6005, 6023, 6028, 6812. V případě vytvrdnutí lze nářadí očistit pouze mechanicky. 

Podmínky vytvrzení

Kamenný koberec je pochozí do 24 hodin při teplotách pokládky vyšších než 15°C. Plná zátěž je závislá na povětrnostních podmínkách. Pokud teplota neklesne pod 15°C je plná zátěž možná po 3 - 5 dnech. Při nižších teplotách se doby zdvojnásobují.

Grafické znázornění typů aplikace

Aktuality

Nabídka dalších podlahových krytin

Při návštěvě našeho showroomu můžete nyní vybírat z dalších podlahových krytin, jako například designových epoxidových stěrek, vinylu, PVC, textilních koberců a dalších.

Nově otevřená vzorkovna

S radostí Vám oznamujeme, že jsme pro Vás otevřeli novou vzorkovnu, kde si dekory prohlédnete a se vším Vám poradíme. Těšíme se na osobní setkání.

Návštěvu vzorkovny prosíme předem domluvit! KONTAKT

Adresa:

Provodov 86

Provodov-Šonov

549 08

V našem sortimentu aktuálně nabízíme i horkou novinku mezi pojivy - nové pojivo s rychleschnoucími vlastnostmi, které je možno aplikovat i při nižších teplotách než doposud, aplikace je možná dokonce i v teplotách kolem bodu mrazu. Takový povrch je možno zatížit chůzí již po dvou hodinách, což je velkou výhodou zejména pro prostory s potřebou rychlého uvedení do provozu.

Nyní si můžete vzorky všech našich dekorů prohlédnout ve vzorkových prodejnách firmy Donap v Říkově, Dvoře Králové nad Labem a firmy Domivo v Náchodě.